E si te mos ta duam Pejgamberin (sal-lAllahu alejhi ue sel-lem)?

Audio Kartela e faqes
Titulli: E si te mos ta duam Pejgamberin (sal-lAllahu alejhi ue sel-lem)?
Gjuha: Shqip
Ligjëruesi: Bledar Haxhiu
Rishikim: Driton Lekaj
Botuesi: Uebfaqja ’Audionur’ - www.audionur.com
Përshkrim i shkurtër: Karikaturat famëkeqe pikëlluan zemrën e çdo myslimani dhe njollosën çdo parim të lirisë së shprehjes por, tërë kjo vetëm se e shtoi dashurinë e myslimanëve ndaj Pejgamberit (paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të). E si mos ta duam atë që Allahu e lartësoi me virtytet dhe cilësitë më të mira. E kjo është edhe esenca e ligjëratës së hoxhës së nderuar Bledar Haxhiu.
Data e publikimit: 2010-03-01
Linku i shkurtër: http://IslamHouse.com/278460
Ky titull për nga aspekti tematik klasifikohet në këto kategori
Kjo kartelë e materialit është e përkthyer në gjuhët vijuese: Arabisht
Atachmentet e faqes ( 1 )
1.
E si te mos ta duam Pjegamberin (sal-lallahu alejhi we selam)?
8 MB
: E si te mos ta duam Pjegamberin (sal-lallahu alejhi we selam)?.mp3
Tema të ngjashme ( 6 )
Go to the Top