İslam’dan Çıkaran Hususlar

Kitaplar Materyal hakkında bilgi
Adres: İslam’dan Çıkaran Hususlar
Dil: İspanyolca
Yazan: Muhammed b. Süleyman et-Temimi
Çeviren: İsa Rojes
Gözden geçiren: Muhammed İsa Garcia
Yayınlayan: Rabva İslâmî Dâvet Bürosu - Riyad/S. Arabistan
Kısa Tanım: Bilmelisin ki Allah Teâlâ bütün kullarına İslâm’a girmelerini, ona sımsıkı sarılmalarını, İslâm’a aykırı olan şeyler-den sakınmalarını farz kılmış ve peygamberi Muhammed -salllallahu aleyhi ve sellem-’i de bu esaslara dâvet etmesi için göndermiştir.

Allah -azze ve celle- Rasûlü Muhammed-salllallahu aleyhi ve sellem-’e tâbi olanın hidâyet üzere olacağını, ondan yüz çevirenin ise dalâlette olacağını haber vermiş ve birçok âyette dînden dönmeye sebep olan şeylerden, her türlü küfür ve şirkten sakındırmıştır.
İslâm âlimleri -Allah onlara rahmet etsin- “Mürted (dînden dönenin) hükmü” bölümünde müslümanı dîninden çıkaran, canını ve malını helâl kılanmasına sebep olan pekçok şeyi zikretmişlerdir.
Yazar, bu kitapçıkta İslâm’dan çıkaran bul halleri zikretmiştir.
Eklenme tarihi: 2008-06-23
Kısa link: http://IslamHouse.com/154483
Bu başlık, aşağıdaki konulara göre sınıflandırılmıştır:
Materyalin İlişikleri ( 2 )
1.
Actos de Apostasía
304.9 KB
: Actos de Apostasía.pdf
2.
Actos de Apostasía
2 MB
: Actos de Apostasía.doc
Ayrıntılı bilgi
Los actos de apostasía en el Islam invalidan la fe y las obras. Este conocimiento es muy importante para todo musulmán para que se aleje y se prevenga de ellos, porque el musulmán si no sabe acerca de estos actos se teme que pueda incurrir en una falta muy peligrosa anulando su Islam y renegando de él.
Go to the Top