Tevhid Kitabı

Kitaplar Materyal hakkında bilgi
Adres: Tevhid Kitabı
Dil: Türkçe
Yazan: Salih b. Fevzan el-Fevzan
Çeviren: Muhammed Şahin
Gözden geçiren: Ali Rıza Şahin
Yayınlayan: Rabva İslâmî Dâvet Bürosu - Riyad/S. Arabistan
Kısa Tanım: Kitap hakkında kısa bilgi:
Şüphesiz İslâm akidesi, öğrenilip öğretilmesi ve kendisiyle amel edilmesi gereken en temel ilimdir. İşlenilen ameller, Allah katında onunla makbul olur ve bu amellerin onu işleyenlere faydası ancak onunla hâsıl olur. Özellikle inkârcılık, tasavvuf, ruhbanlık, kabirlerde yatan ölülere yalvarıp yakarmak ve Nebi -sallallahu aleyhi ve sellem-’in sünnetine aykırı her türlü bid’atların çoğalıp yayıldığı bir zamanda yaşamaktayız. Müslüman, buna karşı Kur’an, sünnet ve ilk müslümanların sahip olduğu doğru akîde silahı ile silahlanmazsa, bu akımlar onun için çok tehlikeli olur. Zirâ bu sapık akımların onu sürüklemesi kaçınılmazdır.Bu sebeple müslümanların doğru inancı çocuklarına asıl kaynaklarından öğretmeleri zorunlu bir hâl almıştır.
Bu sebeple Tevhîd ile ilgili bu kitabın yazarı, kitabın kolayca anlaşılmasına, kısa ve öz olmasına özen göstermiştir. Kitabı yazarken de birçok tanınmış âlimin, özellikle Şeyhulislâm İbn-i Teymiyye, onun öğrencisi İbn-i Kayyim ve Muhammed b. Süleyman Temîmî ile onun mübârek dâvetinin öğrencileri olan âlimlerin kaleme aldıkları kitaplardan alıntı yapmıştır.
Eklenme tarihi: 2006-04-13
Kısa link: http://IslamHouse.com/920
Bu başlık, aşağıdaki konulara göre sınıflandırılmıştır:
Bu kart aşağıdaki dillere çevrilmiştir: Arapça - Bengalce - Urduca - Rusça - Taylandça - Özbekçe - Boşnakça - İngilizce - Japonca - İspanyolca - Uygurca - Çince - Fransızca - Telugu - Malayalam - Kürtçe
Materyalin İlişikleri ( 2 )
1.
Tevhid Kitabı
1.3 MB
: Tevhid Kitabı.pdf
2.
Tevhid Kitabı
1.7 MB
: Tevhid Kitabı.doc
İlgili konular ( 12 )
Go to the Top