Дали Бог станал човек

Books Subject Information
Title: Дали Бог станал човек
Language: Македонски
Short Discription: Дали Бог станал човек, книга која зборува за природата на верувањето во Бога, ја отфрла можноста чобечка особина да му се припише на Бога и одговара на сите сомнежи и дилеми кои ги имаат оние кои на Бог му припишуваат човечки атрибути. Се работи за предавње кое е преточено во книга на познатиот автор Билал Филипс.
Addition Date: 2017-05-22
Short Link: http://IslamHouse.com/2822788
This address categorized objectively under the following classifications
Translation of Subject Description: Арапски
Attachments ( 2 )
1.
Дали Бог станал човек
911.9 KB
Open: Дали Бог станал човек.pdf
2.
Дали Бог станал човек
3.8 MB
Open: Дали Бог станал човек.doc
Go to the Top