Hak Din

Kitaplar Materyal hakkında bilgi
Adres: Hak Din
Dil: Farsça
Yazan: Abdurrahman b. Hammad el-Umer
Çeviren: Abdussettar Ata Zade Kohistanî
Yayınlayan: el-Hılye Basım ve Dağıtım Yayınevi
Kısa Tanım: Hak Din: Yazar şöyle der: "Ey akıl sahibi insan! Bilmelisin ki seni yaratan Rabbini bilmez, O’na îmân etmez, yalnızca O’na ibâdet etmez ve Rabbinin sana ve bütün insanlara gönderdiği Peygamberini bilmez, O’na îmân etmez, Ona tâbi olmazsan ve Rabbinin sana emrettiği hak dini bimez,ona îmân etmez ve ona göre yaşamazsan senin için, ne bu dünya hayatında, ne de ölümden sonraki âhiret hayatında kurtuluş ve saadet vardır.
Elinizdeki bu kitap "Hak Din", yukarıda saydığımız ve senin de bilmen ve ona göre hareket etmen gereken çok önemli konuları açıklamaktadır.Kitabın dipnotlarında ihtiyaç duyacağın bazı kelimelerle meselelerin daha detaylı açıklamalarını zikrettim.Bu konuda Allah Teâlâ’nın Kitabı ve Rasûlü -sallallahu aleyhi ve sellem-’in hadislerine dayandım.Çünkü Kur’an ve sünnet, Allah Teâlâ’nın ondan başka bir dini asla kabul etmeyeceği Hak Din’in tek kaynağıdır.
Bu kitapta, pek insanı saptıran körü körüne taklitçiliği bir tarafa bıraktım.Hatta kendilerini Hak Din üzere olduklarını iddiâ eden oysa kendileri ondan uzak olan birtakım sapık toplulukları da zikrettim ki bu toplulukların hallerini bilmeyen kimselerle başka insanlar, onlardan sakınsınlar diye.Allah Teâlâ bana yeter ve O, ne güzel vekildir.
Eklenme tarihi: 2008-05-23
Kısa link: http://IslamHouse.com/144746
Bu başlık, aşağıdaki konulara göre sınıflandırılmıştır:
Bu kart aşağıdaki dillere çevrilmiştir: Farsça - Arapça - Rusça - Bengalce - Urduca - Taylandça - Özbekçe - İngilizce - Uygurca - Boşnakça - Japonca - Çince - İspanyolca - Fransızca - Telugu - Malayalam - Kürtçe
Materyalin İlişikleri ( 2 )
1.
دين حق
649.7 KB
: دين حق.pdf
2.
دين حق
1.5 MB
: دين حق.doc
Çeviriler ( 3 )
Go to the Top